Frakce

ve hře se vyskytuje nepřeberné množství různých organizací, zájmových skupin a spolků.    Více podrobností se dá najít na herní  encyklopedii

 

Legenda k dostupnosti: 

berte jako velmi informativní. Larp má tendenci vyrůstat velmi organicky a toto je jen nástřel jak by se to orgům líbilo. 

(obsazeno) - role nebo frakce je obsazená

(volná jednotlivci) - zamýšleno spíš pro 1-3 hráčů

(Volná, skupina) - frakce je zatím neobsazená a v podstatě volná pro kohokoliv.. zamýšlená pro cca 3-6 hráčů

(částečně naplněná, skupina) - už zde máme sehranou skupinou. Je možné se přidat, ale své k tomu říkají již přihlášení hráči skupiny.

Penzionát nadaných dětí tetičky Geil(obsazeno) - elitní penzionát přesídlil do Pardubic, říká se, že svěřenci zde získávají praxi u celé řady mocných a vlivných osob a organizací. jak poroste nová generace jiných se ještě uvidí. 

frakce určena mladším hráčům.

Argondijský  královský dvůr - Nikdo nečekal, že Fae Léta a Zimy najdou společnou řeč, avšak stalo se, že nový dvůr fae postavený na troskách Zámeckého království zažehl novou a tolik potřebnou naději pro Snění.  toto jsou tři velké podskupinky:

- Družina krále Caolta(částečně naplněná, skupina)- původem z Británie, zdá se že tamní fae se nehodlali smířit s realitou Brexitu a zajišťují si vztahy bez ohledu na britskou diplomacii. 

- Družina krále Soddisfára von Toluena(obsazeno)  - skupina fae která loni vzbudila značný poprask, 

Uprchlíci((Volná, skupina) - hlavně ti z Faerie a pevnosti Jména Větru,teď se snaží najít nový způsob života.  

  

Obyvatelstvo Pardubic

(pár jendotlivců) - jen málokterý místní jiný bývá na velikonoce v Pardubicích. Prostě všichni vědí, že během těchto svátků jde o život a pokud na to jeden nemá žaludek  je to skvělý čas dát si dovolenou. pokud se pustíte do této frakce, jste někdo kdo navzdory letité zkušenosti  ve městě zůstal a teď se musí vypořádat s následky.

Rezidenti  Hlídky(obsazeno) - Hlídka je souborný pojem řady vládních organizací. Najdete tam vše od lokálních pochůzkářů na částečný úvazek po v utajení pracující agenty INK(Institutu pro nadpřirozenou kontrolu).  Město pochopitelně spadá pod jejich kompetenci a veškerá nadpřirozená aktivita na hmotné straně opony je něco co budou řešit určitě. Hlídka má diplomatické vztahy s Argondijským dvorem. a v poslední době spíš koordinuje a dohlíží na snahy dalších nestátních organizací a jednotlivců. 

Nadace Eagle Eye(obsazeno) - známa filantropická organizace s ústředím v Británii. Specializující se na výzkumné a podpůrné programy v mnoha zemích světa. proslýchá se že vyřešili lecjakou ekologickou katastrofu a podivný úkaz. Jejich tváří je Richard D. Davis., známý britský gentleman a akademik. V Pardubicích mají trvalou základnu monitorující nadpřirozenou situaci ve městě. jsou za dobře s hlídkou a Argondijským dvorem.

Mysterium(volná jednotlivci)  - mágové a knihovníci, ve městě sídlí roky, i když v posledních letech se snažili podivnostem velikonočních pardubcíxh vyhýbat a udržovali tu jen minimální přítomnost. 

Rodina(volná jednotlivci)  - upíří rod Chandlerů je v posledních letech velmi potichu. kdo ví jestli zasáhnou  letos zasáhnout do dění. mají docela dobré vztahy s Mysteriem ale po několika incidentech okolo hlídek našlapují opatrně.

Dlačí mafie(obsazeno)  - říká se že v Pardubích sídlí jeden z nejmocnějších dlačích mafiánů, kmotr Gdaňský. Známý hlavně svými partiemi pokeru pro místní jiné. 

Cizinci

Tyto organizace  ve městě normálně nebývají, čekejte že nějaké ještě přibudou.

Monoc Securities(obsazeno)  - skandinávská společnost zabývající se bezpečností s nadpřirozeným přesahem.  Einherjové, valkýry a podobná stvoření možná nejsou jen seveřanský mýtus a pokud máte dost naditou peněženku můžete si z nich udělat bodyguardy. Monoc  je vůbec v posledních letech hodně aktivní i na území Čech a  Moravy  stále je znám z roku 2019, kdy prý zosnoval velikou mezinárodní operaci o jejímž výsledku se ovšem stále spekuluje. Prý zmizeli celé týmy a nikdo o nich doposavaď neslyšel.

Penta(obsazeno) - skupina vyjednavačů zastupujících zájmy investiční skupiny Penta. očividně situace v pardubiccíh zaujala obvykle spíše nenápadné akcionáře jedni z největších investičních skupin v zemi.

Tajné frakce

tyto organizace a frakce se budou spíš vyhýbat pozornosti a pracovat v přísném utajení. v Pardubicích mají či měli své zájmy. Dá se čekat že budou mít své krytí a tak je jen tak nenajdete po tímto názvem.

Ilumináti- organizace tajuplná i na poměry supertajných organizací. Ví se jen velmi málo, kromě toho že existuje a zasahuje nenápadně do běhu věcí.  V posledních letech trochu trpí unikem informací na stránkách FB Přiznání Iluminátů. Nebo to je samozřejmě jen chytrá desinformace.

Spolek začerněného denáru- nechvalné proslulý spolek padlých andělů, nazvaný podle třiceti prokletých mince-denárů, kterými byl vyplacen Jidáš. prý mají kult oddaných uctívačů a mince nemusí být nutně denár.

Kult černého faraona - uctívači Nyarlythotepa, jednoho z Prastarých.  Známí šířením zakázaných magických znalostí mezi normální lidi, fascinaci mystérii starého egypta a démonologii. víceméně kult zámožných a okultně zdatných gentlemanů a dam.

Kult Krále ve žluté - uctívači nevyslovitelného boha, tento kult je posedlý dávno zaniklou civilizací  Carsossi a nekromancií.​ Legendární díky divadelní hře z  Král ve žluté.

Kult Shub-nigurath - uctívači matky tisíce kůzlat v černých lesích. velmi divoká cháska obvykle operující v rurálních oblastech a divočině. říká se že mnoho kultistů na sebe dokáže brát zvířecí podobu a nebo strašlivé nepřirozené mutace kroutící tělo i ducha. 

Thule - spolek bývalých nacistů posedlých okultnem, Mnohokrát považovaný za vymýcený. Thule jsou hlavně nekromanti, černí mágové, upíři a revenanti a rozhodně se neštítí čehokoliv včetně uctívání Prastarých. Thule má definitivně hlubokou lokální historii , své úspěchy a porážky a pokud si zachovají své odhodlání mohli by dát i tu tisíciletou říši.