top of page
Co je Arkánum LARP

 

Arkánum je urban fantasy LARP, ve kterém se mísí prvky detektivky, konspiračních teorii a mytologie. Odehrává se v alternativním světě obývaném nadpřirozenými bytostmi, žijícími skrytě před zraky obyčejných lidí. V tomto světě se pod pozlátkem civilizace skrývají zázraky i noční můry schopné zajistit trvalý pobyt v psychiatrické léčebně.

 

Čekají vás role, o kterých se obvykle dočtete v knihách. Obyčejní lidé žijí spokojený život v nevědomosti, ale "Jiní," jak se nadpřirozeným říká, žijí podstatně odlišný život. Ať už se jedná o upíry, kteří se stejnou měrou snaží uhasit svou žízeň po krvi  jako se neztratit v rychle se měnícím světě, nebo mágy, hledající zapomenuté střípky vědění a posouvající poznání za hranici nejdivočejší představivosti. Anebo dlaky, kteří sice přišli o většinu lesů, ale mají novou, betonovou džungli. A do toho zasahují mocnosti starší než lidstvo samo, se svými plány a představami o tom, jakým směrem by se svět měl ubírat. Najdete tu i potomky andělů a démonů, jenž stále bojují svou prastarou válku. A navíc náš svět není jediný: ve Stínových říších stále ještě existují víly i běsové, kteří byli vytlačení do podvědomí lidí, ale stále nezapomenuti tahají za nitky. A v těch opravdu hlubokých tmavých koutech se nalézají věci, kterých se bojí i všichni výše jmenovaní. Věci, které nikdy neměly spatřit světlo tohoto světa. Hladové a děsivé věci z Vnějšku.

 

Představujeme Vám svět, ve kterém máte šanci zahrát si svou oblíbenou nadpřirozenou bytost. Možná hrdinu, možná padoucha, a nebo prostě někoho, kdo bude mít pár dní poněkud nabitějších, než bývá zvykem. Jedno je ale jisté: ať budete kýmkoliv, nebudete se nudit.

bottom of page