top of page

 

Pravidla pro rok 2023

​Pravidla pro rok 2023 jsou ke stažení zde: 

  • Základní pravidla larpu Arkánum verze 1.84 ke stažení zde

  • Podrobná pravidla pro Dovednosti verze 1.8 ke stažení zde

  • Seznam rituálů a předmětů pro alchymisty a inženýry

  • Pravidla light - výtah z pravidel, ke stažení zde

  • Krátké povídání o zbraních(nočních a denních) pro rok 2023 verze 1.2 ke stažení zde.

  • Jste nováček na LARPu, chtěli byste jet, ale vlastně nevíte co to obnáší? Nezoufejte a čtěze zde

Změny v pravidlech pro Arkánum XIII:

Arkánum Discord server - Hlavní komunikační kanál pro Arkánum je Discord server, kudy sdílíme zásadní herní informace. Ptejte se na cokoliv. Obecné dotazy pište do kanálu: Dotazy ke hře.

Konkrétní dotazy nebo info co jste dělali nebo chcete dělat, pište do kanálu své skupiny. V případě, že chcete něco rychle od orgů, označte příspěvek @org. Nepište orgům PM!

 

Zanechávání stop: Pokud hráč výrazně magicky ovlivní herní svět nebo ostatní postavy (rituál, sesílání na nedobrovolný subjekt, kouzla za víc jak 4 many), zanechává na místě svou Tarotovou kartu s časem, znakem a efektem který provedl.

 

Základní počet životů ze zvedl ze 4 na 5 pro všechny postavy.

 

Do denního limitu many se POČÍTÁ i mana získaná efektem Manipuluj s mocí(jak dobrovolný, tak nedobrovolný subjekt). Do limitu se nepočítají Mana sušenky(k sehnání u obchodníků)

NERFky a střílení efektů: Palná zbraň ubírá za 1 život všemu, co trefí jedním výstřelem. Můžete střílet i efekty, pokud budete dostatečně blízko, abyste je dokázali zahlásit(a uděláte gesto). Efekt se nesčítá se zraněním, tj. buď zraníte výstřelem, nebo provedete efekt. Najednou sešlete jen jeden efekt, takže nelze nabít munici efekty dopředu a pak je v salvě vystřílet.

Dovednost Předvídání už neumožňuje pracovat s Tarotovými kartami v Orákulu, ale nově dává přístup do speciální Discord skupiny  kde se budete moci ptát orgů na věci spojené s osudem a budoucností.

Efekty Štít a Zemři: byly odstraněny z několika Arkán, takže jsou teď vzácnější.

Synergické předměty: Tyto zvláštní předměty mohou po připoutání zvyšovat životy, manu a Moc nositele o 1 bod.  Existuje limit 4 synergických předmětů pro jednu Postavu(jiný limit než Ohniska). Předměty musíte mít na sobě.

Modrý přidá +1 manu, Rudý přidá +1 život a Zelený  přidá +1  moc 

Kognitivní hazard: Je skupina unikátních herních efektů, které vás mohou ohrozit tím, že je zahlédnete nebo s nimi přijdete do styku. Poznáte je v okamžiku, kdy zahlédnete níže uvedený obrázek. Pod vlivem efektu jste v momentě kdy rozeznáte o co se jedná, následně se řídíte přiloženými pravidly.

 

 
 
 

POSKVRNA/TAINT

Ve hře můžete narazit na Poskvrnu/Taint. Zatím je to nepříliš dobře poznaná hrozba, která nicméně nabírá na síle. Toto bude realizováno kartičkami Taintu, které můžete najít na lokacích, u monster nebo vám je předá vypravěč poté, co budete vystavení hernímu efektu. Kartička samotná neherně reprezentuje možnost, že jste byli poskvrněni. Karty samotné nemají žádný přímý efekt, ale pokud je u sebe máte, můžete se stát cílem unikátních efektů a schopností které cílí na lidi s Poskvrnou. 

Thresholdem je váš maximální počet HP(bez štítů a zbrojí. Jen vaše HP, případně Drsňák, synergické předměty).  Pokud máte víc karet Taintu než je vaše maximum životů(threshold), kontaktujte svého vypravěče/orga, řekne vám co dál.

 
 
Neměnilo se, ale připomínáme:

Noční zbraně: pro potřeby bojů v noci a v neosvětlených arénách, se smí použít pouze speciální schválené zbraně pro noční boj. Budeme u nich vyžadovat měkčení na všech plochách, absenci hrotů nebo poškození které by mohlo zranit či ohrozit vás či protivníka.

Projde:

  • NERFky

  • Ponožka v ponožce, mirulonová trubka  nebo EVA pěna s jádrem z novodurové trubky

  • Profesionální larpové(latexové) zbraně nejspíš taky projdou, zvlášť pokud nemají tvrdé jádro(záštitu atd..).

Neprojde:

  • Treningové gumové zbraně(třeba nože od coldsteelu). 

 


Velitelství 

Vaše skupina muže mít velitelství(restaurace dle vašeho výběru). Letos bude na vás, jestli si jej zajistite nebo ne. Máte možnost mít jedno na skupinu. Velitelství vám garantuje tyto efekty:

Oddech - pokud zde na chvíly zakotvíte a dáte si třeba limču nebo čaj, můžete si doplnit manu jako by jste meditovali.

Bude to dobrý, dej si polévku - pokud si dáte místní jídlo(jako nějaký toust, oběd, etc) odstraníte slabost po agonii.

Bulettime - jen pro připomenutí, uvnitř prostor penzionů platí mechanika bullet-time. Klidně to použijte i na věci jako otrava jídla/vražda na toaletách… .

kognitivniHazard.png
bottom of page