top of page
FAQ (často kladené otázky)

 

Ještě jste na Arkánu nebyli? Nevadí. Zde jsou odpovědi na nejčastější a nejužitečnější dotazy, které se nám za ty roky nahromadily.

1) Jak se přihlásím?

Přihlásit se lze tady na stránkách v záložce "Přihlašování," vyplněním formuláře. Organizační tým Vám co nejdříve odpoví a vyřeší s Vámi všechny náležitosti (Výběr postavy, Ubytování, Platba). Používáme i Facebook události, kde se snažíme dávat aktuální informace a komunikovat s těmi z vás které platformu používají. 

2) Co když nejsem z Pardubic?

Nejste-li místní, nezapomeňte nám dát vědět jak řešíte ubytování. Organizace se snaží zajistit alespon omezené množství míst na spaní. Obvykle ve skautském centru, kde je místnost na spaní ve vlastním spacáku a karimatce. Centrum  disponuje kuchyňkou a sociálním zařízením + něco málo internetu.  Alternativně jde couchsurfnout u místního kamaráda a nebo pokud to vaše peněženka dovolí spát v pezinu, kolejích apod.

3) Co si mám vzít s sebou?

  • Mobil, pokud chcete hackovat či víc pracovat s elektronickými texty tak i notebook.

  • Léky, které potřebujete

  • Tužku a papír 

  • Pokud nejste místní, tak spacák a karimatku

4) Vážně se hraje ve městě?

Ano, hraje se v centru města mezi normálními lidmi. Hra postavy vede ke splynutí s ostatními obyvateli. 

5) Mám si brát nějaký kostým? A případně jaký?

Setting hry je městská fantasy ze současnosti.  Přizpůsobte tedy oděv postavě, kterou hrajete. Nikdo Vám neuvěří, že jste mocný mág, máte-li kecky, šusťákovku a tepláky a místo hůlky máváte jehlicí na pletení. Některé postavy jsou kostýmově náročnější a pokud na ně nemáte vhodný kostým bude vás to omezovat ve hře(bez drápu a masky se ve vlkodlaka neproměníte). 

6) Jaké jsou ve hře zbraně?

Arkánum je primárně nebojová hra, ale má své akční momenty. Bojuje se s pomocí LARPOVÝCH zbraní a NERFek. Jen vzácně dojde na kontaktní boj -  někdo Vás někdo lehce pleskne měkčenou zbraní, dotkne se Vás hůlkou, hodí po vás měkký míč, rýži nebo Vás střelí NERF nábojem. Primárně jste špioni, takže obouručák, plátovka a štít nebude to pravé ořechové.

Všechny zbraně před hrou prochází kontrolou a nebezpečné budou vyřazeny. 

7) Po zkušenostech  loňska budeme pozorně schvalovat noční zbraně. pro boj ve tmě projdou zbraně, které jsou měkčené ze všech stran a jen s minimálním jádrem.

8) Technologie 

Mobil je povinný. Chytrý telefon (možné nahradit tabletem nebo notebookem) je doporučen ideálně takový který zvládne načítat QR kody. Ke hře používáme web aplikaci Orákulum, která je napojená i na některé složitější dovednosti (Hacking, Věštění, Identifikace předmětů, Profesor). S hloupým telefonem je tak použijete jen velmi omezeně.

bottom of page