top of page
Role

 Role jsou takové neherní škatulky podle, které v hrubých obrysech zjišťujeme jakou hru vlastně chcete hrát a jakého postavy se chcete ujmout.  Role je víc o náplni hry než o postavě samotné. je možné být i víc rolí. 

Velitel - jste šéf frakce nebo skupiny od cca tří lidí a víc. Očekává se, že zvládnete  vést své lidi.a taky, že vaše skupina bude přinejmenším hráčsky ok s tím, že jsi velitel.  Primárně  velíte, plánujete a jednáte s jinými veliteli na nejvyšší úrovni. očekává se že budete řešit zdroje týmu jako celku a případná selhání padají na vaší hlavu.

Operativec - postava zaměřená na akci. nejspíš má bojové zkušenosti a skill set, který ji umožní fungovat. Př: Člen zásahového týmu,

bodyguard,  pochuzkář, detektiv... . Budete hodně v terénu a zařizovat věci.

Diplomat - jste sociálně zaměřená postava. tam kde operativec střílí, vy mluvíte, dojednáváte schůzky a snažíte se domluvit se svými protějšky. Vhodné pro hráče kteří zvládají komunikovat. Pokud bude ve hře dostatek diplomatů, tak čekejte i nějakou tu politiku. 

Výzkum a Vývoj - jste postava zaměřená na plánování a řešení problémů akademickou cestou. Vhodné pro introverty, kteří se pak mohou spoléhat na operativce a diplomaty. Můžete být klasický vědec, nebo specialista na některý užitečný obor jako je hacking, demonologie, nekromancie, medicína atd.

Dvojitý agent - jste agent v utajení a reprezentujete zájmi další frakce.  Očekávejte hru ve lžích a manipulacích a možná neslavný konec pokud se provalí kdo jste. Může být dost ambivaletní komu jste vlastně loajální. toto rozhodne neprozrazujte spoluhráčům.

Kultista  - Podobný s dvojitému agentovi. Jen vaše loajalita patří neoddiskutovatelně  kultu. A snažíte se být záporak tohodle příběhu. vaše nejlepší zbraň je vaše utajení do poslední chvíle. toto je rozhodně spíš těžší role

Osoba se zvláštním zájmem - z nějakého důvodu jste zajímavý pro ostatní. Dobré pro pasivnější hráče. Pravděpodobně budete ohnisko  příběhu ale nebude se čekat, že budete ti iniciativní.. 

Specifické role:

Obchodník s okultními předměty(1-2 osoby) - chcete kouzelnou hůlku, nápoj lásky nebo roh jednorožce? tento člověk je váš muž/žena.

Knihovník Mysteria(volné) - chcete se přehrabovat v hoře magických grimoárů, kouzla a rituály pro profit i zábavu. mysterium má vě městě rozsáhlou knihovnu a je ochotné se i znalosti podělit. za správnou cenu. 

Obchodník s technologickými předměty(volné) - chcete dodávat nejlepší kybernetické součástky, kvantové počítače a inženýrská řešení na míru.

Skupiny

Hlavní rozdělení ve hře jsou skupiny ve kterých chcete hrát. Očekává se že skupina bude hrát víceméně společně, nemusí nutně tahat za stejný provaz(můžete být různé frakce, podstaty apod.). Pokoušíme se napsat hru skupině na tělo.  Tj v rámci skupiny se přizpůsobíme tomu co chcete hrát a jakým směrem chcete příběh posouvat.

Příklady skupin 

Pardubický Dvůr Fae 

Proslýchá se, že Zámecký dvůr v Pardubicíh, považovaný za zničený během války s lady Aurorou má nové obyvatele. Co jsou tito nový Fae zač?  Co je donutilo opustit jejich domovinu? A jsou opravdu poslední Fae, tak jak tvrdí? největší pozdvižení způsobili svým úpříchodem skrze Zelenou bránu. po internetech kolují videa a fotografie celého incidentu. 

Hlídka si všimla jejich přítomnosti  a  do města mají dorazit zvláštní vyjednavači hlídky a fae. 

předběžně obsazeno, volná místa s při dohode s současnou skupinou

Vyjednavači královny

tým/družina vyjednavačů reprezentující Fae z commonwealthu. to že by jistě rádi zjistili co se to skara v Pardubicích stalo je očekávatelné, ale je jasné že to není jejich jediná agenda. situaci jim komplikuje práve spuštěný Brexit, který je umístuje do ponekud ožehavé sitace. kde ještě pár týdnů zpět mohli naprosto legálně dorazit, nyní jsou v právním vákuu.
předběžně obsazeno, volná místa s při dohode s současnou skupinou

Hlídky

V Pardubicích sídlí trvale pár rezidentů Noční hlídky, nedávné události však do města vyslali posily členů hlídky řešících konkrétní problémy.  Třeba tým diplomatu vyjednávajích s Fae, co vlastně tihle podivní cizinci chtějí.

předběžně obsazeno, volná místa s při dohode s současnou skupinou

Místní obyvatelé

obchodníci, knihovníci a další prostí jiní vytažení z komfortního rytmu života

Podsvětí

svět se mění a s ním i zločin, skupina zločinců snažících se vytěžit z okultna co se jen dá.

Cizí zájmy

agenti cizích mocností, snažící se prosazovat zájmy své frakce. pravděpodobně budou šlapat na paty hlídkám

Tajný spolek

agenti tajného spolku, kultu apod., kteří mají s městem vlastní plány. v zásadě padouši.

bottom of page