Poměry v Pardubicích nebo taky FAQ 

(takové ty základní  dotazy na setting a místo)

Město má cca 100. 000 obyvatel, k dispozici je letiště, vlakový uzel a napojení na dálnici. Hlídka udržuje stálou přítomnost a v poslední době ji posiluje kvůli přítomnosti strategických projektů. Město je domovem rodiny upírů a místní Krajská Knihovna slouží jako základna pro členy Mysteria.

Kdy začíná hra a v jakém okamžiku se Pardubice nacházejí?

(vyhrazujeme si právo toto lehce poupravit podle toho co přesně se nám sejde za postavy a jak moc vyhrocené situace budou chtít řešit.)

Hra začíná na Velký pátek po poledni a bude končit  v Neděly během odpoledne. 

Současná situace

Město se připravuje na další velikonoce. i když smrtelníci situaci přecházejí a víc je zajímá vzdálená pandemie  viru COVID 19 a excesy politiků či celebrit. Pro Jiné je to důvod odjet z města.  Ne všichni si to ale mohou nebo směji dovolit. Pro Fae jsou Pardubice Karanténní zónou, která po loňských událostech stále platí a až na vy jímky Fae nesmí z města ven.  Doposavad došlo jen k drobnějším incidentům. Pardubice se stávají kouzelným městem. Možná až příliš kouzelným.   Mezi smrtelníky se začínají šířit kouzla a podivnosti. místní firmy\ mají těžko vysvětlitelné okutlní problémy a do toho se blíží doba kdy bude třeba rozhodnout jestli se karanténa bude udržovat dál. 

Stručně trochu jiná historie Pardubic

V dobách slovanů zde existovalo významné svatiště, které však zaniklo s příchodem křestanství. Po  získání panství Perštejny a stavbě zámku zde sídla skupina pravých mágů s těsnými vazbami na Fae.  Má se za to že Zámecký dvůr který osídlili Fae vznikl za Těchto dob a udržel se až do Války s letní paní Aurorou v roce 2016.

Za druhé světové války byl v Pardubicích deponován sklad okultního materiálu, který česká Inkvizice ukryla před nacisty. Skladiště 13 bylo odhaleno až v roce 2009, kdy jej otevřel přiliš ziskuchtiví obchodník. Značná část artefaktů zmizela beze stopy.

2014 - Válka kůže a peří - Byli pozorováni bojující bytosti připomínající anděly a démony. Město zažilo krátký několikahodinový výpadek služeb způsobený náhlou lokalizovanou elektrickou bouří. 

2015 - Město začalo vážně uvažovat o přestavbě letního stadionu na mešitu. projekt nakonec zavržen ve prospěch revitalizace Tyršových sadů.

2016 - Pochod přízraků - obyvatelé podávali zprávy o hordách přízraků které se zničehonic objevovali v centru města. přízraky se díky bohům nechávali vidět hlavně u jiných což významně snížilo množství lidských svědků.  
2017 - policie české republiky hlásí zvýšenou aktivitu Ruské mafie.

2018 - Zintenzivňují zpravodajské hry a intenzivní zpravodajská válka v celém světě, ale Pardubice mají klid. 

2019 - incident u Zelené brány odstartoval sérii událostí, která vyústila v obnovení dvora fae v podobě Argondijského královského dvora, kam se stáhli fae, kteří uprchli z hroutící se Faerie. Hlídka ve spolupráci s nadací Eagle Eye převedla značné zdroje do města ve snaze udržet situaci pod kontrolou a to se víceméně daří.