Poměry v Pardubicích nebo taky FAQ 

(takové ty základní  dotazy na setting a místo)

Město má cca 100. 000 obyvatel, k dispozici je letiště, vlakový uzel a napojení na dálnici. Hlídka udržuje stálou přítomnost a v poslední době ji posiluje kvůli přítomnosti strategických projektů. Město je domovem rodiny upírů a místní Krajská Knihovna slouží jako základna pro členy Mysteria.

Kdy začíná hra a v jakém okamžiku se Pardubice nacházejí?

(vyhrazujeme si právo toto lehce poupravit podle toho co přesně se nám sejde za postavy a jak moc vyhrocené situace budou chtít řešit.)

Hra začíná na Velký pátek po poledni a bude končit  v Neděly během odpoledne. 

Pandemie a jiní

*úplně nechci dělat hru o Covidu, ale z podstaty to je třeba reflektovat. byli jste varování

Pandemie Voldemortova viru, jak se oněm hovoří na sítích přetrvává víc jak dva dlouhé roky a vzdor snahám o vakcíny a léky s ní stále nevyhráváme. Co vypadalo jako malá netopýří rýmička z Wu Hanu se ukázalo být metlou na křehký globální systém. Miliony mrtvých, stovky milionů nakažených, často s dlouhotrvajícími následky a ekonomické škody, za které by se nestydělo žádný válkychtiví tyran.  Z původně všedního problému spáčů se objevil další,  populace dlaků, tradičně vzdorující mnoha nemocem se ukázala jako velmi zranitelnou  skupinou. Po selhání tradičních postupů často smečky sahaly drastickým řešení. 

Hlídky na celém světě se chopili příležitosti a k  lockdownu normálních lidí přibyli i lockdowny pro Jiné. život se přesunul na síť.

Současná situace

Město se zvolna vrací k zdání normálního života,  pandemická omezení jsou mírná a za podstatně větší trable se považují  další velikonoce, již příliš dlouho se nic zvláštního nestalo a to všechny znervózňuje.   Ne všichni si to totiž mohou nebo směji dovolit odjet. Pro Fae jsou Pardubice Karanténní zónou, která stále platí a až na vy jímky Fae nesmí za hranici města ven.  Doposavad došlo jen k drobnějším incidentům. Pardubice se stávají kouzelným městem. Možná až příliš kouzelným.   Mezi smrtelníky se začínají šířit kouzla a podivnosti. místní firmy mají těžko vysvětlitelné okultní problémy a do toho se blíží doba kdy bude třeba rozhodnout jestli se karanténa bude udržovat dál. 

Stručně trochu jiná historie Pardubic

V dobách slovanů zde existovalo významné svatiště, které však zaniklo s příchodem křestanství. Po  získání panství Perštejny a stavbě zámku zde sídla skupina pravých mágů s těsnými vazbami na Fae.  Má se za to že Zámecký dvůr který osídlili Fae vznikl za Těchto dob a udržel se až do Války s letní paní Aurorou v roce 2016.

Za druhé světové války byl v Pardubicích deponován sklad okultního materiálu, který česká Inkvizice ukryla před nacisty. Skladiště 13 bylo odhaleno až v roce 2009, kdy jej otevřel přiliš ziskuchtiví obchodník. Značná část artefaktů zmizela beze stopy.

2014 - Válka kůže a peří - Byli pozorováni bojující bytosti připomínající anděly a démony. Město zažilo krátký několikahodinový výpadek služeb způsobený náhlou lokalizovanou elektrickou bouří. 

2015 - Město začalo vážně uvažovat o přestavbě letního stadionu na mešitu. projekt nakonec zavržen ve prospěch revitalizace Tyršových sadů.

2016 - Pochod přízraků - obyvatelé podávali zprávy o hordách přízraků které se zničehonic objevovali v centru města. přízraky se díky bohům nechávali vidět hlavně u jiných což významně snížilo množství lidských svědků.  
2017 - policie české republiky hlásí zvýšenou aktivitu Ruské mafie.

2018 - Zintenzivňují zpravodajské hry a intenzivní zpravodajská válka v celém světě, ale Pardubice mají klid. 

2019 - Incident u Zelené brány odstartoval sérii událostí, která vyústila v obnovení dvora fae v podobě Argondijského královského dvora, kam se stáhli fae, kteří uprchli z hroutící se Faerie. Hlídka ve spolupráci s nadací Eagle Eye převedla značné zdroje do města ve snaze udržet situaci pod kontrolou a to se víceméně daří.

2020 - Pandemie viru v podstatě zastavila město. díky lockdownům a obecnému chaosu se podnikavějším fae povedlo zařídit si lecjaký kšeftík.

2021 - město pomalu dosáhlo jisté rovnováhy. Mocní rozhodli, že nechají situaci ve městě vyvinout a pak ji zhodnotí.  i přes černé scénáře velikonoce znamenali jen drobná okultní narušení.  

2022